Výměny bytů a nemovitostí …

Chcete změnit svoje stávající bydlení? Rádi byste z vašeho bytu do rodinného domu? Chcete z domku do menšího a pohodlnějšího bytu? Chcete ze zbytečně nákladného bytu do menšího a levnějšího?Čekáte rodinu, chcete vhodnější bydlení a stávající bydlení nevyhovuje?  Zajišťujeme odbornou pomoc a poradenskou činnost při zajištění přestěhování klientů z jejich stávající nemovitosti do nového bydlení, a to u veškerých druhů vlastnictví nemovitostí. Přenechejte Vaši starost a shánění nového bydlení nám, zajistíme přes spřátelenou prověřenou realitní kancelář pro Vás nové bydlení a vše právně ošetříme. Poradíme vám, prověříme a vše co nejvýhodněji a nejrychleji zajistíme! Směny bytů při současné situaci na realitním trhu již ztratily na aktuálnosti. Právně ošetříme přestěhovávání klientů z bytů v osobním či družstevním vlastnictví do rodinných domků a naopak, z větších bytů do menších, z menších do větších, z jednoho do dvou, ze dvou do jednoho, a to formou přímého prodeje za nejvyšší možnou cenu. Zajistíme kompletní právní servis u směně bytů ve vlastnictví obce nebo u majitele včetně zajištění souhlasů nebo Vás budeme právně zastupovat při dojednání odstupného.

Prodáváte či kupujete nemovitost nebo chcete vyměnit nemovitost?

Ty tam jsou doby, kdy si lidé podali ruku a tím byl obchod uzavřen nebo při prodeji,koupi  či směně nemovitosti byli klienti odkázáni pouze na služby realitních makléřů a doufat, že obchod proběhne v pořádku. Dnes si klienti můžou shánět kupce na svoji nemovitost sami nebo vyhledat nemovitost ke směně a vše ostatní ponechat na nás. Zajistíme vám kompletní právní servis včetně poradenství a  garantujeme vám absolutní právní jistotu, zaplacení kupní ceny, kompletního právní ošetření při směně s nulovým rizikem. Zajistíme komplexní prověření nemovitostí a garantujeme, že nemůže dojít k problémům s restitucemi nebo zatajováním některých podstatných skutečností, které by mohly mít negativní dopad na realizaci případu.

Nájemné a deregulace

V krajských městech vzrostou nájmy v obecních bytech až o 20 procent. Nájemníky v krajských městech čeká tento rok další razantní zvýšení nájmů v obecních i soukromých domech. Většinou k němu dojde hned od 1. ledna. Pro krajská města a středočeské obce nad deset tisíc obyvatel je totiž rok 2012 posledním rokem deregulace nájmů a majitelé tedy mají možnost zvýšit jednostranně nájemné až na jeho cílovou hodnotu. Většina krajských měst této možnosti využila a činže zvýšila nájemníkům na úplné maximum. Bude to pro ně znamenat další výrazný skok ve zdražení nákladů na bydlení. Například Hradec Králové a Pardubice zvýšily od ledna nájemné shodně o 18 procent. Například pro obecního nájemníka v Hradci vzrostou činže o 14 korun za metr. Rodina s bytem o ploše 75 čtverečních metrů tak zaplatí za holé nájemné (bez služeb) o 1050 korun měsíčně víc než dosud. Nájemné se jí totiž zvýší z 5749 na 6795 korun. Za služby, zejména energie, zaplatí přitom další tisíce. I v dalších krajských městech bude zvýšení nájmů představovat výdaje navíc v řádu mnoha stokorun měsíčně v závislosti na velikosti bytu. Nájemníci ve městech, která zatím nedosáhla cílového nájemného, musí počítat s tím, že kdykoli v příštím roce ještě může dojít ke zvýšení. Z měst v naší tabulce se to týká Karlových Varů, Zlína a městských částí Praha 4, Praha 7, Brno-Královo Pole, Brno-Líšeň. Karlovy Vary sice letos zvyšovaly ze všech měst nejvíc – o 100 procent, ale i přesto zde je i nadále nájemné nízké, protože v minulých letech nerostlo. Městské části v Praze, kde se nájemné v obecních bytech pohybuje už okolo sto korun za metr čtvereční měsíčně, jsou v dalším zvyšování poněkud opatrnější. Například Praha 7 zatím nepočítá se zvýšením nájmů v příštím roce, i když má podle cílové hodnoty nájemného možnost zvýšit činže až o třetinu. „Nájmy zachováváme na současné úrovni minimálně do konce prvního pololetí a pak se uvidí, jestli bude politická vůle je zvyšovat,“ řekl Právu tiskový mluvčí Martin Vokuš. Městská část Praha 4 však plánuje zvýšení nájmů od května příštího roku, navrhuje se více variant zvýšení v závislosti na lokalitě, řekla Právu vedoucí oddělení bytů Bronislava Prokopová. Uvedla, že například u bytů v Podolí je možné zvýšení až na cílovou hodnotu, to je na 127, 55 koruny za metr.

Od roku 2013 už všude jen dohodou

Postup obcí nijak neomezuje soukromé majitele domů. Ti zpravidla zvyšují každý rok nájemné na maximální možnou úroveň. O lednovém zvýšení nájemného musí být všichni nájemníci již dávno informováni, protože pronajímatel je povinen oznámit zvýšení tři celé měsíce dopředu.
Od 2013 již nebude možné ani v krajských a středočeských městech nad 10 tisíc obyvatel zvyšovat nájemné jednostranně. Regulace totiž i v nich příští rok skončí a nájemné se bude moci měnit – stejně jako ve většině obcí v ČR – pouze dohodou mezi majitelem a nájemníkem. V případě sporu rozhodne soud. V Ostravě a Ústí nad Labem již regulace obdobně jako v menších městech skončila v roce 2010 a i zde je možné zvyšovat nájemné jen dohodou.